1586439160_sesivani_hrdinove_clanek.png

Přidejte se k Sešívaným Hrdinům

09.04.2020

V jednom našem chorálu se zpívá, že Slávistů jsou tisíce. Pojďme to dokázat a společně se zapojme do pomoci proti koronaviru. Zaplňme mapu Česka SEŠÍVANÝMI HRDINY.

V pondělí spustila Slavia projekt "Přidejte se k Sešívaným hrdinům" jehož cílem jakákoliv pomoc v současné době proti nemoci, která se šíří celým světem. Pokud jste se již do pomoci zapojili, nebo tak učiníte, dejte nám o tom vědět v komentářích, přidejte se na mapu a inspirujte ostatní!

 


VIA SLAVIA

Přidejte se k Sešívaným hrdinům

Slávisti vždycky uměli táhnout za jeden provaz, když bylo zle. Když upadala naše kultura, když hrozilo nebezpečí našemu státu, i když měl na kahánku samotný klub. Tak jako v roce 1964, kdy vznikl Odbor přátel a k červenobílým barvám se přihlásily stovky herců, umělců, spisovatelů, zpěváků a sportovců, ale i tisíce obyčejných fanoušků, pro které byla Slavia symbolem nepokořitelnosti. Možná tehdy vzniklo unikátní pouto mezi fanoušky Slavie. Je nás hodně, známe se, věříme si a dokážeme se spojit.

Pojďme znovu pomáhat

Teď je potřeba pomoci znovu. Sami sobě navzájem, přítel příteli, i těm, které třeba vůbec neznáme. Každý podle toho, co umíme a na co stačíme. Dokažme, že slávisti na svou tradici solidarity, odvahy a nezdolnosti nezapomněli. Pojďme ukázat, co všechno děláme, a inspirovat ostatní. Pojďme ukázat, že my všichni jsme sešívaní hrdinové.

Jak se zapojit?

Formě pomoci se meze nekladou. Někdo šije roušky, jiný zase pomáhá s nákupy sousedům a někteří třeba posílají finanční příspěvky. Každá pomoc se počítá! Doporučujeme pomáhat ve vašim okolí, ať už zdravotníkům v nemocnicích, domovům důchodců, starším lidem v sousedství, rodinným příslušníkům či neziskovým organizacím ve vašem městě.

Pokud nevíte, jak pomoci, kontaktujte nás na  hrdinove@slavia.cz, v případě, že chcete poslat finanční příspěvek a nevíte kam, můžete například na transparentní účet Českého červeného kříže.

 

 

Nejnovější články

TOPlist